مطلب زیر نقطه نظر مجاهدين در باره مصاحبه من با راديو فرانسه و چاپ کتاب خاطراتم بزبان فارسی است که در وب سايت آنها آمده.

 www.iran-efshagar.com

در ادامه تشبثات شكست خورده، رژيم آخوندي يكي ديگر از عوامل خود به نام مسعود بني صدر را كه براي مصارف خارجي نگه داشته بود ناگزير به مصرف رساند.

درادامه تشبثات شكست خورده  رژيم آخوندي عليه مقاومت ,وزارت اطلاعات , يكي ديگر از عوامل خود به نام مسعود بني صدر را كه تا كنون وي را  براي مصارف خارجي نگهداشته بود  و نمي خواست در كنار  مأموران پيشاني سياه خود, انگشت نما كند, ناگزير شد به مصرف برساند. 

بخش فارسي راديو فرانسه, كه در چارچوب معاملات پرسود دولت مربوطه بارژيم آخوندي, متعهد به پشتياني تبليغاتي  از اين رژيم  در مقابله با مقاومت ايران است, شب گذشته, مزدور نامبرده را به عنوان يك مسؤل رده بالاي سابق مجاهدين پاي خط آورد. تا با ياوه سراييهاي آخوند پسند ,  درد و نگراني  رژيم  از  انسجام  و استحكام تشكيلات مجاهدين و خطر مقاومت را كاهش دهد.

راديو فرانسه, كه به بهانه انتشار خاطرات مزدور بني صدر, با وي مصاحبه ميكرد, , با يك  بازار گرمي محير العقول ,  آن را سندي سخت قابل مطالعه معرفي كرد و  به مثابة چهارراهي توصيف نمود كه تاريخ, روانشناسي فردي, فرهنگ و روانشناسي جمعي بخشي از مردم ايران از آن مي گذرد , مناسبات و تحولات دروني سازمان  را به نمايش مي گذارد. و مكانيزمي را پيش چشم باز مي كند كه مي تواند اجزايش در بسياري از افراد ديگر, در مكانها و زمانهاي ديگر, موجود باشد.

اين تعريف و تمجيدهاي راديو فرانسه از مزدوري به نام مسعود بني صدر و كتابش در حالي است كه يك هفته  قبل از آن,  سايت حكومتي بازتاب با تبليغاتي مشابه  در معرفي  نامبرده و كتابش نوشته بود در رده هاي بسيار بالا با كوله‌باري تجربه،... انقلاب ايدئولوژيك و عمليات فروغ جاويدان را بسيار ريز و شيرين بيان كرده , ... اطلاعات بسيار باارزشي از ديپلماسي سازمان به دست مي‌دهد. و شايد بيشترين تصوير را از وضعيت دروني سازمان در همين كتاب بتوان به دست آورد......

 سايت حكومتي بازتاب  در تكميل معرفي اين كتاب,  آن را به نوشته ها و كارهاي ساير مأموران  وزارت اطلاعات تشبيه نموده و  نوشته بود: اين كتاب درست مانند كارهاي سبحاني با نام (روزهاي تاريك بغداد) و ديگران حكايتي است از سازماني با عقايد و رفتارهاي شگفتي كه انسان تصور مي‌كند، مربوط به الموتيان قرن پنجم و ششم هجري است

قبل از سايت بازتاب(جهت ديدن موضع سايت بازتاب اينجا کليک کنيد.) هم , يك نشرية عربي زبان وزارت اطلاعات در عراق به نام الشاهد,در ديماه سال گذشته مفصلا به معرفي و تبليغ اين كتاب پرداخته و  در كنار آن فتواي يك آخوند مزدور مبني بر دشمني مجاهدين با اسلام , همراه با موضعگيريهاي چند گروه از عوامل رژبم را درج كرده بود كه با رديف كردن انواع اتهامات, خواستار اخراج مجاهدين از عراق شده بودند.

مسعود بني صدر 10 سال پيش به خاطر عدم تحمل سختيهاي مبارزه , , با پشت كردن و خيانت به مقاومت , به زندگي  شخصي خود روي آورد. و  متعاقبا, وزارت اطلاعات  او را  از طريق  مزدور خدا بنده , به دام انداخت و عضو گيري كرد. 

بني صدر مزدور در مصاحبه با راديو فرانسه مذبوحانه تلاش كرد, كه با جعل و تحريف و دروغپردازي , ارزشها و مناسبات دروني مجاهدين و مقاومت را, مخدوش يا وارونه جلوه دهد,

به گفته وي: نكته خيلي چشمگيري كه به نظر من مي آد اينه كه چطور مجاهدين تونستند يك تفكر عرفاني شرقي رو, تبديل به يك تفكر سياسي بكنند و اونو در يك سازمان سياسي  پياده بكنند. درست همانطوري كه عارفان ما بحث از خود تهي شدن و بر پاي شيخ يا رهبرشون سوار شدن كردند, مجاهدين هم همين ايده و همين تفكرو در درون سازمانشون پياده كردن. اين تشبثات مذبوحانه  , درراستاي پاك كردن صورت مسأله  اصلي رژيم يعني حذف تشكيلات مجاهدين است  كه آخوندها آرزوي آن را به گورخواهند برد. 

مزدور بني صدر همچنين در عين تلاش براي تحريف و  كم اهميت جلوه دادن  موقعيت بي نظير زنان در مقاومت, درپاسخ  به سؤال خبرنگار , ناگزير اعتراف نموده  و ميگويد: برتري يا اساسا بالا و پاييني رو بايد در معيارها و در دستگاه فكري مجاهدين بررسي بكنيم.. در اون دستگاه فكري شما موقعي بالا هستيد كه تونسته باشيد از خودتون تهي بشيد, زنها به دليل محروميتهاي اجتماعي و تاريخي و غيره, چون چيز كمتري از خودشون داشتند, درنتيجه زحمت كمتري مجبور بودن بكشن كه گذشته رو فراموش بكنن ,

در حالي كه اين گونه  لجن پراكني و عقده گشايي  توسط بني صدر, شاخص نفرت و كينه توزي او نسبت به مقاومت است , خبرنگار راديو  فرانسه به نحو مسخره يي  خطاب به وي ميگويد, در اين كتاب بدون نفرت از كسي يا مرجعي بيان كرديد و اين نسبتا نادر هست... چرا؟

پاسخ اين مزدور به سؤال فوق ,كه  جان كلام  و معرف خوداوست.چنين بود:  من معتقدم كه اگر من قادر بودم به اين كه نفرت بورزم, شايد هنوز توي مجاهدين بودم. ...ولي نهايتا به تدريج با اين مسئله روبرو شدم كه انگيزه ها ..., روي پاي نفرت از دولت حاكم بر ايران و خيلي چيزهاي ديگه سوار شده, ...., .

به اين ترتيب, به زبان خودش اعتراف مي كند كه اولا اين مقاومت هيچ سازش و مماشاتي با ديكتاتوري مذهبي آخوندي ندارد و تمامي نفرت و كينه ها را عليه  اين رژيم متمركز مي كند. درست به همين دليل حاضر نيست سرسوزني در قبال اين رژيم  كوتاه بيايد . ثانيا اعتراف مي كند كه خودش نسبت به رژيم آخوندي نفرت و كينه اي ندارد و از اين رو به مقاومت خيانت كرده است.

و چه توضيحي روشن تر از اين براي نشان دادن  منشأ دعاوي سخيف  و لجن پراكنيهاي اين مزدور مسعود بني صدر عليه مقاومت و مناسبات آن؟مناسبات تشكيلاتي و ارزشهاي اعتقادي و آرماني كه مقدم بر هرچيز در خدمت پيشبرد مبارزه يي سترگ و  سازش ناپذير  براي سرنگوني رژيم آخوندي و آزادي مردم و ميهن است . همين مقاومت استوار و شكست ناپذيري كه با پايداري و پيشروي هايش خواب از چشمان آخوندهاي حاكم ربوده و آنها را به چنين تشبثات مذبوحانه يي وادار كرده است.

 


 

با تشكر از شما بخاطر ورود به این وب سایت  در معرفی آن باید بگویم که آنرا به تشویق دوستانم با اهداف و ملاحظات زیر طراحی و ایجاد کردم:

  • با توجه به چاپ خلاصه خاطرات زندگیم به انگلیسی  و ترجمه آن به فارسی اینجا محلی است برای مشتافان تا اصل آنرا ملاحظه نمایند.

  • از آنجا که کتاب تنها داستان زندگی من بدون جهت گیری و نتیجه گیری خاص و جامع سیاسی و فلسفی است. اینجا محلی است جهت پاسخ به سئوالات و بیان نقطه نظرات من.

  •  امیدوارم در آینده این سایت محل برخورد آرا و عقاید افرادی شود که انسانها را سیاه و سفید ندیده و طرفدار تحمل پذیری میباشند. همچنین محلی برای ارائه آرا و عقاید دوستداران و کاوشگران فهم آزادی و دموکراسی در ایران و اسلام شود.

  • در این وب سایت و در مقالات نوشته شده بوسیله من، از بکار گیری وذکر القاب، تیتر و عنوان افراد که میتواند بکارگیری آنها حمل بر تأئید و عدم بکارگیریشان حمل بر رد و مخالفت با آنها شود معذورم مگر در مواردی که عنوان بخشی از نام فرد شده مثل "ستار خان" و یا " باقر خان" و یا "ملا صدرا" و..

  • در فاکت آوری از دیگران و در مقالات ارائه شده توسط دیگران کلمات و صفات توهین آمیز حذف میگردد.

  • استفاده از مطالب اين وب سايت با ذکر ماخذ و نام وب سايت بلامانع است.


For problems or questions regarding this web contact [M@Banisadr.info].
Last updated: 12/31/07. x